LED Ampül Çeşitleri Nelerdir

Set Led Aydınlatma

Işık her şeydir. Işık olmadan insanların herhangi bir şey yapabilmesi istisnalar hariç imkansızdır. Nitekim her ne kadar gündüzleri güneş ışığı yeterli olsa da geceleri mutlaka yapay aydınlatma ürünlerini kullanmak gerekir. İşte bu noktada da insanların karşısına çok değişik aydınlatma ürünleri çıkar. Bunlar arasında son yıllarda en çok tercih edilen aydınlatma objelerinin başında LED ampül çeşitleri geliyor. Gerek gözü yormaması, gerek daha uzun süre kullanılması gibi pek çok nedenden ötürü dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanlar evlerde, işyerlerinde kısaca yaşadıkları her yerde LED ampüllere kaymış durumdadır. Hal böyle olunca da insanların karşısına çok sayıda farklı beğeniye hitap eden LED ampüller çıkıyor.

LED ampül çeşitleri  hem yerli hem de yabancı birçok ampül üreticisi markanın çok değişik tasarımları ve farklı lümpen değerlerleri ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan bazıları şunlardır: Kıvrık buji led ampüller tasarım olarak göze çok hoş göründüğü için birçok değişik mekanda kullanılmaktadır.  Farklı güç değerleri vardır.Bir diğer çeşit ise alev efektli olan animasyonlu olan LED ampüller cafe tarzı işyerlerinde de kullanılan led ampül çeşitleridir. Kıvrık olmayan klasik buji LED ampüller her yerde kullanılabilecek olan türlerdir. Normal ampül görünümünde duylu olan çok sayıda LED ampül de vardır. Sanayi için özel üretilen sanayi tipi olanlar, disko için üretildiği ifade edilen disko led ampül de söylenebilecek olan çeşitler arasındadır.

LED ampül çeşitleri  içinde son yıllarda görsel amaçlı öne çıkan çeşitler arasında avizeli çanaklı modeller,  top biçiminde olanları da es geçmemek gerekir. Renk sıcaklığı olarak bakıldığında ise sıcak beyaz, beyaz gibi Kelvin değeri olan türleri vardır. Bunların dışında ayrıca hortum ledler, aplikler,neon hortum ledler, modül ledler, bar tipinde olan ledler, şerit ledler, panel ledler, spot ledler, floerasan ledler led ürünleri içinde söylenebilecek olan diğer ürünlerdir. LED ampül fiyatları ise farklı parametrelere göre değişir. İthal ya da yerli bir ürün olması ve üreticisi olan firmanın fiyat politikası, LED ampülün özellikleri, türü, satıldığı yer tek ya da ikili satılması gibi unsurlar rakamları değiştirir.